To takie proste!
Przedszkole Samorządowe "Michałki"
Strona głowna  /  Aktualności  /  Koncert Charytatywny "Tych lat nie odda nikt" 28.05.2017 godz 14:30 Dom Kultury Strzyżów ZAPRASZAMY!
Koncert Charytatywny "Tych lat nie odda nikt" 28.05.2017 godz 14:30 Dom Kultury Strzyżów ZAPRASZAMY!
data dodania: 2017-05-19 20:15:34

Koncert charytatywny – powrót do lat 60. XX wieku

„Tych lat nie odda nikt…”

            Dnia 23.04.2017r., o godzinie 16:00 w strzyżowskim Domu Kultury „Sokół” odbył się koncert charytatywny przygotowany przez dyrekcję i nauczycieli z Przedszkola Samorządowego „Michałki” w Strzyżowie. Tematem przewodnim koncertu były szlagiery muzyczne lat 60. ubiegłego wieku, natomiast hasłem towarzyszącym imprezie były słowa tytułowe jednego z przebojów Ireny Santor : - „Tych lat nie odda nikt”.

            Pomysłodawcą i realizatorem koncertu jest pani Maria Zięba – dyrektor Przedszkola Samorządowego „Michałki w Strzyżowie, której inicjatywnie zawdzięczamy tak niecodzienny i interesujący pokaz artystyczny. Osobom, dla których przeboje lat 60. były przebojami ich młodości, ta muzyczna retrospekcja sprawiła, że zrobiło się cieplej na sercu, a i niejednemu – jak sami wspominali - łza wzruszenia zakręciła się w oku. Z całą pewnością osobom, które miały możliwość uczestniczenia we wspomnianym koncercie nie umknęły uwadze starannie dobrane kostiumy i wszelkie dodatki, czyniące całe widowisko niezwykłym pokazem nie tylko dla ucha, ale i dla oka.

            Niewątpliwie ozdobą koncertu i na ogromne uznanie odbiorców zasłużyli muzycy na co dzień grający w zespole „Awangarda”, w składzie: Mateusz Nowak, Bartłomiej Bałabas, Krzysztof Delikat i Łukasz Pająk, którzy zaaranżowali i wykonali część utworów „z tamtych lat”.

            Panu Jakubowi Fiołkowi, od niedawna nauczycielowi zajęć rytmicznych w  strzyżowskich „Michałkach”, zawdzięczamy wspaniałą oprawę muzyczną na pianinie i brawurową grę na akordeonie oraz zaaranżowanie akompaniamentów szlagierów lat 60. dla występujących solistek, którymi były: Beata Oliwa, Magdalena Kawa, Małgorzata Motyka, Ewa Kilar, Jadwiga Bęben, Ewelina Rokita, Maria Zięba oraz pan Paweł Stogiera, który wcielając się w różne role pomógł przytoczyć przed oczy widzów sceny z minionych lat.    Również na szczególną uwagę zasługują panie Jolanta Jeleń, Ewa Tokarska, Beata Wójtowicz oraz panie Renata Pondel i Katarzyna Gierlak, które nie szczędziły pomocy zarówno przy tworzeniu wspaniałych kreacji, fryzur, makijaży, jak też w innych sprawach odgrywających się „za kurtyną”, które wszystkie razem wzięte przyczyniły się do sukcesu całego koncertu.

            Środki zgromadzone poprzez sprzedaż biletów-cegiełek podczas koncertu, zostaną przeznaczone na wsparcie finansowe najbardziej potrzebujących dzieci i osób związanych z Przedszkolem Samorządowym „Michałki” w Strzyżowie .

Koncert już za nami, natomiast niezmiernie cieszy fakt, że mieszkańcy Strzyżowa i okolic to wspaniali ludzie, którzy tak chętnie dzielą się swoim sercem, talentem oraz  „groszem”. Koncert przyprawił słuchaczy o wiele wzruszeń, pięknych scen, klimatyczną oprawę muzyczną, ale przede wszystkim pozostawił po sobie przeświadczenie o tym, że inicjatyw służących pomocą nie brakuje i wspólnymi siłami pomagamy jeszcze lepiej.

            Dla tych, którzy nie mieli okazji uczestniczyć lub nie wiedzieli o odbywającym się koncercie, a którzy są zainteresowani udziałem, ze względu na liczne prośby z wielką przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić na „Koncert na bis”, który odbędzie się 28 maja w Domu Kultury „Sokół” w Strzyżowie, o godzinie 14:30.                        

Aleksandra Kozak     Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3