To takie proste!
Przedszkole Samorządowe "Michałki"
Strona głowna  /  Aktualności  /  Projekt Międzynarodowy
Projekt Międzynarodowy
data dodania: 2017-10-02 21:55:14
„We love animals. Some can climb, some can fly, some would really love to try” to tytuł międzynarodowego projektu, w którym bierze udział nasze przedszkole. Projekt ten jest realizowany na platformie eTwinning.net. eTwinning jest programem Unii Europejskiej, który umowżliwia szkołom i przedszkolom z całej Europy nawiązanie współpracy dzięki wykorzystaniu mediów elektronicznych.
W projekcie tym, oprócz naszej placówki, biorą udział przedszkola z następujących miast: Praga (Czechy), Pelcu (Łotwa), Keila (Estonia), Skopje (Macedonia) oraz Xghajra (Malta). Głównymi celami projektu są:
- nawiązanie kontaktu z rówieśnikami z innych krajów (Skype, wymiana zdjęć, filmików)
- poszerzenie wiedzy o zwierzętach (w tym o takich, których nie da się spotkać w swoim kraju)
- poszerzenie zakresu słownictwa z języka angielskiego
- zdobycie podstawowej wiedzy o kulturze i zwyczajach rówieśników z innych państw.
Projekt ten podzielony został na 3 części. Pierwsza część projektu (październik- grudzień 2017) będzie poświęcona zwierzętom domowym. Dzieciaki będą wymieniać się zdjęciami swoich zwierzaków, rysunkami i innymi wytworami. W trakcie zajęć z języka angielskiego poznają słownictwo związane ze zwierzętami (nazwy zwierząt, ich części ciała, czynności, które wykonują). Druga część projektu (styczeń- marzec 2018) będzie dotyczyła dzikich zwierząt. W tym czasie dzieci będą dzielić się wytworami i zdjęciami zwierząt, żyjącymi w ich krajach, jak i tych egzotycznych. Poszerzą swoje słownictwo z języka angielskiego oraz nauczą się kilku piosenek o zwierzakach w tym języku. Trzecia, ostatnia część projektu (kwiecień- czerwiec 2018) będzie pracą nad wspólnymi historyjkami/ opowieściami o zwierzętach, a następnie ich publikacja w formie ebooka. Jako że dzieciaki uwielbiają zwierzęta, z pewnością chętnie w tym projekcie wezmą udział.
Dziennik tego projektu jest dostępny pod adresem: https://twinspace.etwinning.net/44166/home (brak możliwości znalezienia linku do projektu w wyszukiwarkach internetowych- Google itp.).


Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3