Menu
Strona głowna  /  Aktualności  /  Lata 20, lata 30.....:)
Lata 20, lata 30.....:)
data dodania: 2016-03-10 20:44:53
 
 Koncert

 „Pół żartem - pół serio” lata 20 lata 30

Kobiety dla kobiet i nie tylko….

 

W dniu 8 – marca nauczycielki pracujące w Przedszkolu Samorządowym  „Michałki” w Strzyżowie zaprezentowały się na scenie, DK „Sokół” w Strzyżowie w spektaklu teatralno-muzycznym, Lata 20 lata 30 „Pół żartem-pół serio” przenosząc odbiorców koncertu w zaczarowany świat przedwojennych piosenek oddając klimat kina, lokali, kabaretów tamtej epoki.

Tytuł „Pół żartem - pół serio” lata 20 lata 30 znakomicie oddaje szczególny nastrój spektaklu, utrzymanego w konwencji musical, pod kierownictwem muzycznym dr Wojciecha Motyki w reżyserii pani dyrektor Marii Zięba.

Podkreślić należy wyjątkowe zdolności wokalno – aktorskie i ogromny wkład pracy  pań Marii Zięba, Eweliny Rokita, Magdaleny Kawa, Jadwigi Bęben, które z wdziękiem, satyrą i dobrym smakiem oddały czar burleski, prezentując się w znakomitych strojach epoki, wywołując zachwyt i gorący aplauz licznie zgromadzonej widowni.

W nostalgiczny nastrój lat 20-tych, 30-tych wprowadziły brawurowe wykonania piosenek nieodbiegających od oryginału pań Beaty Oliwa, Magdaleny Kawa, Małgorzaty Motyka, Marii Zięba, Ewy Kilar i Jadwigi Bęben, nagrodzone gromkimi brawami.

Całą oprawę muzyczną koncertu, aranżacje utworów, akompaniament oraz męski wokal przygotował współpracujący od lat z Przedszkolem dr Wojciech Motyka, – na co dzień wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pięknie brzmiący akompaniament i wokal w Jego wykonaniu, dodały szczególnego smaku i kabaretowej pikanterii zdominowanemu przez kobiety koncertowi.

Scenografia, piękne kostiumy połączone z przekazem multimedialnym niemego kina i zdjęcia tamtych lat wiernie współgrały i oddawały charakter prezentowanych utworów.

Spektakl, dowcipny, lekki w odbiorze przeplatany sentymentalną i nostalgiczną nutą, przywoływał czas, który przeminął, chwile, które nigdy nie wrócą, lecz pozostaną w piosenkach, wspomnieniach, zdjęciach, filmach.

Po zakończonym koncercie pan Burmistrz Strzyżowa Mariusz Kawa oraz zastępca pan Waldemar Góra podziękowali za mile spędzone chwile i złożyli na ręce pani dyrektor Przedszkola życzenia z okazji Dnia Kobiet i gratulację dla wszystkich występujących pań. Rozdali też kwiaty paniom znajdującym się na widowni.

 

 Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spektaklu, zaproszonym gościom, oraz licznie zgromadzonej publiczności.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony został dla dzieci Przedszkola Samorządowego „Michałki” w Strzyżowie. 

 

 

 

Ewa PiechowiakKomentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3