Menu
Strona głowna  /  Aktualności  /  Szlachetna Paczka
Szlachetna Paczka
data dodania: 2017-03-12 20:25:17

Szlachetna Paczka” w naszym przedszkolu

Po raz kolejny dyrekcja, pracownicy oraz przedszkolaki z rodzicami Przedszkola Samorządowego „Michałki”wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka”. W tym roku zorganizowaliśmy pomoc dla 4-osobowej rodziny, która na co dzień zmaga się z nieuleczalną chorobą dwójki dzieci. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno w środowisku przedszkolnym, jak i wśród znajomych pracowników.

Dzięki szczodrobliwości rodziców, przyjaciół i samych pracowników udało się zrobić paczkę odpowiadającą na potrzeby rodziny o wartości blisko 4 000 zł. Zostały zakupione: produkty spożywcze, środki czystości, artykuły pielęgnacyjne, odzież i obuwie na zimę. Udało się również zakupić brakujące rodzinie meble, które ułatwiąjej codzienne funkcjonowanie. Nie zapomnieliśmy także o świątecznych upominkach dla członków rodziny, aby tym mocniej odczuli oni magię świąt i dobro, którym inni w tak bezinteresowny sposób się z nimi podzielili.Nad akcją tworzenia paczki w naszym przedszkolu czuwały Maria Zięba - dyrektor Przedszkola Samorządowego „Michałki” oraz Justyna Kubit – opiekun Przedszkolnego Klubu Wolontariatu.

Dla pracowników przedszkola niezmiernie ważnym celem było ukazanie swoim podopiecznym wartości bezinteresownie udzielanej pomocy oraz tego, że im więcej osób jest skłonnych udzielić wsparcia, tym jego zasięg rośnie w siłę. Tegoroczna „Szlachetna Paczka” z pewnością wypełniła swoją rolę poprzez zaangażowanie  w jej tworzenie tak wielu osób z zaskakującym nas samych rezultatem.

Cieszy bardzo fakt, że tak liczne grono osób udowodniło, że nie jest im obojętny los rodzin w potrzebie. Dla wspomnianej rodziny otrzymana pomoc zapewne stanie się impulsem, którego celem jest wprowadzenie zmian na lepsze.Emocje towarzyszące wszystkim w trakcie tworzenia paczki niewątpliwie będą powracały do naszych myśli jeszcze przez długi czas. 

Zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy za otwarte serce i chęć niesienia pomocy innym i z niecierpliwością czekamy na relacje wolontariuszy z  dostarczenia paczek rodzinie.

Justyna Kubit, Aleksandra Kozak

 

Zapraszam do galerii

 Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3