Kontakt
Przedszkole Samorządowe "Michałki"

Cztery pory roku w przedszkolu - ZIMA

2 miesiące temu


6 grudnia 2023 r. Przedszkole Samorządowe "Michałki" w Strzyżowie odwiedził Św. Mikołaj. Każde dziecko otrzymało słodkie upominki. 

Przedszkolaki spotkały się raz jeszcze ze Św. Mikołajem na strzyżowskim Rynku 21 stycznia.

 

Od 18 do 23 stycznia 2024 r. starsze przedszkolaki przygotowały dla rodziców tradycyjne Jasełka i występy świąteczne z kolędami. 

 

10 stycznia dzieci wzięły udział w przedszkolnej zabawie karnawałowej. Tańce i zabawy przy muzyce urozmaiciły konkursy i słodkie niespodzianki. 

 

17 stycznia 6-latki zostały zaproszone na "Dni Otwarte" Szkoły Podstawowej im M. Konopnickiej nr 2 w Strzyżowie. Oglądały Jasełka w wykonaniu swoich starszych kolegów, a także zwiedziły pomieszczenia szkolne. 

 

22-27 stycznia Przedszkole gościło Babcie i Dziadków, dzieci z każdej grupy przygotowały program artystyczny: wiersze, piosenki, inscenizacje oraz upominki. Występ przedszkolaków dostarczył gościom wiele pozytywnych wrażeń i emocji.

 

25 stycznia 6-latki odwiedziły Szkołę Muzyczna w Strzyżowie, gdzie odbył się koncert pt. „Raduj się świecie". Występy, gry na różnych instrumentach oraz akrobacje taneczne zostały nagrodzone gromkimi brawami.

27 lutego 2024 dzieci z grupy II udały się do biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej nr 2 w Strzyżowie. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym miejscem, przeszły się między regałami, wysłuchały czytanej bajki pt. "Złotowłosa i trzy niedźwiadki". Każdy mały przedszkolak wyszedł z biblioteki uśmiechnięty i pełen wrażeń.

29 lutego 2024 6-latki odwiedziły Szkołę Podstawową nr 1 im. Orła Białego w Strzyżowie z okazji "Dni Otwartych ". Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w ciekawych grach i zabawach oraz zajęciach z dziedziny chemii. Starsi koledzy zaprezentowali część artystyczną, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Dzieci opuściły szkołę zadowolone i uśmiechnięte.

1 marca grupy przedszkolne zwiedziły wystawę  „Wikliną wyplatane” w Galerii Miejskiej w Strzyżowie i mogły obejrzeć wiklinowe cuda. Dzieci mogły zapoznać się z historią rozwoju wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem.